Choose from over 280 classes, programs and events each week. *Fee Based Classes

 
  • Friday, September 17, 2021
  • 5:30 AM
    6:00 AM
    360 X-press*

    Matt Blackwell

    Studio 360
  • 5:45 AM
    6:35 AM
    Pure Cycle

    Frances Caron

    Cycle
  • 5:45 AM
    6:45 AM
    SwimFit - Challenge Set

    Randy Kasir

    Sports Pool
  • 6:00 AM
    7:00 AM
    Muscles

    Leslie Zizinia

    Studio A
  • 6:00 AM
    7:00 AM
    Yoga Power

    Larry Thraen

    Studio B
  • 6:15 AM
    7:00 AM
    BodyShred™

    Hardy Pollard

    Studio C
  • 7:20 AM
    8:20 AM
    Stretch, Roll & Restore

    Misha Laird

    Studio B
  • 7:30 AM
    8:25 AM
    Step & Sculpt

    Shanna Finucane

    Studio A
  • 8:30 AM
    9:20 AM
    BARRE CODE

    Y.J.

    Studio C
  • 8:30 AM
    9:30 AM
    Cutting EDGE

    Hardy Pollard

    Studio A
  • 8:30 AM
    9:30 AM
    Yoga Body

    Marizol Cabrera

    Studio B
  • 8:45 AM
    9:30 AM
    Pure Cycle

    Bernadette Rose

    Cycle
  • 9:00 AM
    9:45 AM
    360 HIIT*

    Matt Blackwell

    Studio 360
  • 9:00 AM
    10:00 AM
    SwimFit - The Mighty Mile

    Jarrod Marrs

    Sports Pool
  • 9:30 AM
    10:00 AM
    Aqua Func

    Charlotte Strom

    Resort Pool
  • 9:35 AM
    10:30 AM
    BARRE CODE

    Maria Kelly

    Studio C
  • 9:40 AM
    10:40 AM
    Kick Mix

    Melissa Shippy

    Studio A
  • 9:40 AM
    10:40 AM
    Yoga Flow

    Marizol Cabrera

    Studio B
  • 9:45 AM
    10:30 AM
    Rhythm Ride

    Joei Didow

    Cycle
  • 10:00 AM
    11:30 AM
    Ladies Tennis Clinic (3.5 Level and Up)*

    Chris Morehouse

    Tennis Center
  • 10:05 AM
    10:55 AM
    HIIT IT!

    Charlotte Strom

    Sports Pool
  • 10:45 AM
    11:30 AM
    Contemporary Pilates

    Cathy Wertheimer

    Studio C
  • 10:50 AM
    11:35 AM
    Muscles

    Joei Didow

    Studio A
  • 10:50 AM
    11:50 AM
    ABC: Arm Balance Conditioning

    Achim Fassbender

    Studio B
  • 11:45 AM
    12:30 PM
    Perfect Balance

    Martica Heaner

    Studio C
  • 12:00 PM
    1:00 PM
    SwimFit - Challenge Set

    Sports Pool
  • 12:00 PM
    1:00 PM
    Pilates Group Reformer Class*

    Yana Hohertz

    Pilates
  • 12:00 PM
    1:00 PM
    Yoga Stretch

    Misha Laird

    Studio B
  • 12:00 PM
    1:00 PM
    Chizzle*

    Melody and Maria

    Studio A
  • 12:45 PM
    1:30 PM
    K.A.R.B.

    Lindsay Provada

    Studio C
  • 1:15 PM
    2:00 PM
    Just For Men: Basic Training

    Chad Fuqua

    Studio A
  • 4:00 PM
    5:00 PM
    Junior Tennis (Ages 11-15)*

    Leo Contini

    Tennis Center
  • 4:00 PM
    5:30 PM
    Junior Tennis Program Advanced Group*

    Leo Contini

    Tennis Center
  • 6:00 PM
    7:00 PM
    Yoga Power

    Andrew Dugas

    Studio B